7. oddíl

Romana Millerová – Romík
Romana Cupalová – Elár

Družiny

— družina Liščat (děti 4 – 7 let)
— družina Vlaštovek (holky 7 – 11 let)
— družina Sasanek (holky 12 – 18 let)

Schůzky

— Liščata: Středa 16:00 – 18:00
— Vlaštovky: Pátek 16:00 – 18:00
— Sasanky: Pátek 16:00 – 18:00
— Příšerky: Pátek 17:00 – 19:00

Romana Cupalová (Elár) – 775 181 283
Monika Smrčková (Šikula) – 723 512 395
Romana Millerová (Romík) – 724 720 628
Lucie Ďorďová (Lucka) – 603 774 472

Náš oddíl je čistě dívčí. Nejmladší členky patří k družině Liščat, tedy mezi děti od 4 do 7 let. Dále tu máme družinu Vlaštovek, která sjednocuje děvčata prvního stupně ZŠ (2. – 5. třída) a nejstarší družinu Sasanek, ve které jsou dívky od zhruba 12 do 16 let.

Ve spolupráci se střediskem každoročně pořádáme městskou hru pro školky a 1. stupeň základní školy, která nese název 13. klíčů od města. 4. oddílu vypomáháme při Cyklohrátkách, které se pořádají v rámci Dne bez aut.

Důležitou součástí našeho celoročního programu je samozřejmě TÁBOR, na který se vyjíždí pokaždé v červenci. Sem tam místo změníme, ale našim tradičním útočištěm, je tábořiště U Doubku nedaleko Šluknova. O podzimních prázdninách se vydáváme do přírody, v průběhu října pouštíme draky při Drakiádě, kterou pořádá 1. oddíl, v předvečer svátku sv. Mikuláše navštěvujeme a děláme radost lidem z Léčebny dlouhodobě nemocných a ke konci roku se všichni sejdeme u slavností tabule při Vánoční besídce.

Družina Vlaštovek (světlušky)

Vlaštovky se skládají z holek ve věku od 7 do 12 let. Společně se učíme poznávat přírodu, učíme se v ní žít a tábořit. Jako průvodce našimi znalostmi a dovednostmi nám slouží Lucerničky, stezky určené přímo nám. Jméno družiny je památkou na první družinu světlušek našeho střediska z roku 1968.

Družina Sasanek (skautky)

Jsme slečny, ve věku od 12 do 16 let. Naše činnost začíná přípravou na skautský slib, poté můžeme vyjet na rádcovský kurz a později se vzdělávat na různých kurzech, ať už k vedení mladších členek nebo jen tak zážitkově.
V rámci našeho programu se snažíme rozvíjet své doposud nabyté schopnosti, a případně se v nich zlepšovat.

Pokud se Ti tento článek líbil a zaujal Tě, pak neváhej a přidej se k nám!

Pár fotek na závěr: