Pohádkový víkend 7. oddílu

Prodloužený víkend 28. – 30. 9. byl pro Veveřice ve znamení pohádkových příběhů.

Hned poté, co jsme se sešly, čekala na nás v klubovnách hádanka. Tím, že jsme ji rozluštily, jsme se dozvěděly, že máme jít ke starému větrnému mlýnu, poblíž něhož je rybník a kozí farma. Náš cíl byl jasný – SVĚTLÍK.

S cestou tam nám pomohl autobus, a dokonce ne jen jeden. U mlýnu jsme proto také byly vcelku rychle. Všechny jsme se shodly, že chceme vidět kozí farmu, v její blízkosti jsme ovšem potkaly kozí oddíl, jehož největší členka se k nám rozhodla přidat. Nejdříve pronásledovala Lucku, poté snědla Žolíkovi mrkev, ale nakonec se přeci jen vrátila ke svým. 😀

Oběd z domova jsme si vychutnaly na břehu rybníka, a pak jsme se ve stopách hádanky vydaly konečně hledat tajemství. Odpovědí na naše hledání byl dopis, jehož znějí znají jen zasvěcené.

Zpáteční cestu musely naše nožky  zvládnou samy. Prošly jsme okolo koňských stájí a pak už nás čekal jen les. V klubovnách jsme si večer uvařily, zazpívaly a ulehly. Další den měl být nabytý!

Ráno se Sasanky vydaly na pomoc pohádkovým bytostem z DDM a na celé dopoledne se jimi staly, Vlaštovky poté absolvovaly celou dobrodružnou trasu pohádkového lesa. Velkým překvapením bylo, že nás trasa zmohla víc, než tůra den před tím. V klubovnách na nás už čekal výborný oběd.

Odpoledne bylo zaslíbeno velkým věcem! Vlaštovky si po vzoru Lucinky našly na půdě u dědečka svou světluškovskou lucerničku, která je bude provázet na všech jejich cestách. K večeři byly palačinky a co se spaní týče, holčičky usnuly dříve, než se jim stihla zazpívat večerka.

V neděli už jsme jen poklidily a se zpěvem čekaly na rodiče. 🙂