Umělecká šestka

Jak to všechno dopadlo?

A je to tady! Pracovali jsme na tom od Vánoc a najednou je to za námi. Pěvecká a divadelní vystoupení, zajímavé workshopy a pohybové aktivity, večerní ZUMBA a koncert Jaroslava Uhlíře, který byl přísně střeženým tajemstvím a překvapením. Přesně to a mnoho dalšího se událo o víkendu 15. – 17. března na celostátní akci, která se uskutečnila ve Varnsdorfu pod taktovkou našeho střediska. Ano, řeč je o UMĚLECKÉ ŠESTCE 2013!

Letošní šestka pod sebou sjednotila hned tři soutěže – Divadelní šestku, Zpívající šestku a soutěž Zažíháme světýlko. Z celé České republiky se k nám sjelo 122 dětí, které si zde porovnávali své divadelní a pěvecké nadání jak po šestkách, tak i jednotlivě (recitace a zpěv). Šestka měla ale ještě jednu část – korespondenční – v literární, fotografické a výtvarné kategorii. Taková umělecká díla byla pak vytvářena celými šestkami i jednotlivci.

Slavnostní zahájení proběhlo v aule Gymnázia Varnsdorf. Nejdřív přišly na řadu proslovy – Elár jako hlavní organizátorka, starosta města Varnsdorf Martin Louka jako zástupce města a Majkl jako zástupce Junáka. Všichni samozřejmě přáli dětem mnoho úspěchů a zábavy. Pak přišel program moderátorů – děti hádaly pohádkové písničky a soutěžily v tanečních duelech. Zpět v místě ubytování nám servis tým vyšlapal do sněhu nápis U6 2013, který jsme rozsvítili pomocí lotosových květů.

Sobota probíhala ve znamení již zmiňovaných skupinových i sólových představení před porotou, která pak měla vybrat ty nejlepší. Nelehký to úkol, každá šestka měla totiž co do sebe, byla na ní vidět dřina, se kterou se věnovali přípravě představení, a všem se jejich vystoupení povedlo.

Abychom nezůstávali jen u soutěží, během vystoupení probíhala také spousta doprovodných rukodělných a pohybových aktivit. V prostorách Gymnázia tak bylo možné vyzkoušet si enkaustiku, gravírování, vyrobit si mýdlo nebo si v našich klubovnách zařádit na X-BOXu či tanečních podložkách.

Po brzké večeři pak za odměnu pro všechny proběhl koncert Jaroslava Uhlíře, o kterém děti předem nevěděly, za to si ho pořádně užily a ještě si žádaly přídavek. Další na programu pak následovala ZUMBA pod vedením profesionálního lektora Julia Cesara Toleda Hernandeze.

Nedělní dopolední ceremoniál vyhlašování výsledků zahájilo vystoupení místní kapely Wrata Wot Stodoli. Pak již následovalo odhalení nejlepších výkonů, které se nám i znovu předvedly.

Divadelní šestka
1. místo Strážkyně Vrchlabí
2. místo Zelená šestka Boubín, Vimperk
3. místo Skokani Hnědí, Praha 8
Recitace
1. místo Bára Menčíková
2. místo Anna Mičanová
3. místo Kamila Švejdová
Zpívající šestka
1. místo Skokani zelení, Praha 8
2. místo Fialová šestka Minnehaha Dobříš
3. místo Zelená šestka Bobín, Vimperk
Zpěv – jednotlivci
1. místo Terezka Nesnídalová
2. místo Ludmila Fistrová
3. místo Zuzana Jančiová
Výtvarná oblast
kresba – jednotlivci
1. místo Kamila Švejdová
2. místo Matyáš Pocklan
3. místo Luboš Brožák
3D výtvory – jednotlivci
1. místo Ludmila Fistrová
2. místo Kamila Švejdová
3. místo Anna Kostelecká
3D výtvory – šestky
1. místo Police nad Metují
2. místo Vlaštovky Varnsdorf
Jiné výtvarné techniky – jednotlivci
1. místo Karolína Horňáková
2. místo Kvízová Lucie
3. místo Barbora Voděrková
Fotografická oblast
1. místo Mihalíková Nikol
2. místo Fistrová Lucie
Literární oblast
1. místo Mihalíková Nikol
2. místo Fistrová Lucie

Fotografie z akce naleznete zde.